Material Design 3 İçin Yeni Figma UI Kit Yayınlandı

Figma’da hazır bileşenler ve stiller ile tasarımlarınıza hızlı başlayın

M3 tasarım kiti ile UX yapım blokları, Figma iş akışınızda kullanıma hazır ve özelleştirilebilir. Önceden yapılmış UI öğeleri ve bağlantılı bileşen ve stiller kütüphanesi ile, Material 3’ün en son yeniliklerinden bir temel oluşturarak tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Bu sadece bir çıkartma sayfası değil, yaratıcılığınızı ifade etmek için sonsuz olanaklar sunan bir arayüz kiti

M3 tasarım kitinde neler var?

  • 28 UI bileşeni
  • Toplam 169 Figma bileşeni
  • 1,984 varyant
  • 429 stil

Ve tasarım kiti hala büyüyor – Material.io’daki tasarım kuralları ile güncel ve senkronize ediliyor.

Bileşenler, varyantlar ve etkileşim durumlarının ötesinde, M3 tasarım kiti, öğeleri incelemenize ve anlamsal renk rolleri uygulamanıza olanak tanır. Tasarım kiti içindeki renk rolleri, Material Theme Builder eklentisi ile uyumludur, böylece özel bir renk şemasını Figma iş akışınıza kolayca entegre edebilirsiniz.

Nasıl çalışır

Yeni tasarım kiti, Figma’nın en gelişmiş özelliklerini kullanıyor – erişilebilirlik, renk değerleri, simge adları, güçlü varyantlar ve etkileşim durumu ayrıntılarını gösteren meta veriler eklenmiş.

Figma iş akışınız içindeki Materyal bileşen özelliklerini tanımlamak için öğeleri inceleyin.

Başlarken

Materyal 3 Tasarım Kitini kullanmaya başlamak için Figma Topluluk sayfasını ziyaret edin ve projeyi kopyalayın.

Figma’da kullanmaya başlamak için dosya, bileşenler ve stiller içereen bir kopyasını alacaksınız. Projenize dahil edin ve bir kütüphane olarak paylaşın.


Aytaç Özdalgıç
Tasarım sektöründe uzun yıllar süren deneyime sahip bir profesyonel olarak, çeşitli kurumsal kuruluşlarda başarılı projelere imza atmıştır. Grafik ve web tasarım konusunda yaratıcı ve etkileyici fikirler üretme kabiliyetine sahiptir ve tasarım programlarını ustaca kullanabilmektedir. Tasarım projelerinin etkin yönetimi ve başarılı koordinasyonu konusunda da geniş bir deneyime sahiptir.
Portföyümü incele